Analitycy ważą na Bitcoin bocznym handlu, wkrótce wielki ruch

Bitcoin nadal rozczarowuje pod względem działań handlowych, ponieważ w ciągu ostatnich kilku tygodni składnik ten zrobił bardzo niewiele. Duży ruch zazwyczaj następuje po dłuższym okresie braku aktywności, więc gdzie BTC pójdzie dalej?

Weekend był dość niespokojny dla rynków Bitcoin Revolution i kryptokurrency. Krótki skok do 9.240 dolarów został odnotowany kilka godzin temu, według Tradingview.com. Posunięcie nie mogło być jednak utrzymane i składnik aktywów spadł z powrotem do jego zakres-zasięg kanału około 9.180 dolarów.
Wykres – Tradingview.com
Bitcoin, który został niedawno wplątany w hack na Twitterze, od prawie trzech miesięcy handluje na boki w kanale, który jest zaostrzony w miarę upływu czasu. Jego najwyższy poziom do tej pory w tym miesiącu wyniósł 9.450 dolarów, z niską ceną 8.900 dolarów, a dla aktywów, które są wygodne z niestabilnymi wahaniami, ten przedłużony okres stabilności jest nieco niepokojące dla inwestorów.

Analitycy byli tam jednak już wcześniej i większość z nich jest zdania, że większy ruch nastąpi w końcu dla Bitcoin.

„Konsolidacja ma miejsce wtedy, gdy inwestorzy nie są pewni, w którym kierunku pójdziemy dalej. Widzieliśmy to już kilka razy w ciągu ostatniego roku.“

Ten konkretny analityk jest niedźwiedzi i przewiduje kolejną długą korektę;

„Myślę, że jesteśmy obecnie przecenieni i oczekujemy kolejnej korekty, która będzie trwała dłużej niż wielu chce.“

Koleżanka inwestora i analityka, „CryptoHamster“, zidentyfikowała kanał spadkowy, który zmienił się w mały trójkąt spadkowy, ponieważ zmienność zmniejszyła się w ciągu ostatniego tygodnia.
Wzorce te są na ogół niedźwiedzie i mogą prowadzić do dalszych spadków. Istnieje również możliwość, że ten okres konsolidacji Bitcoinów potrwa jeszcze kilka miesięcy według „CryptoFibonacciego“, który uważa, że nie jest to takie złe.

Kolejny ATH dla DeFi
Jedynymi aktywami kryptograficznymi, które w chwili obecnej czynią jakiekolwiek postępy, są aktywa związane z DeFi. Jedynym dużym wyjątkiem jest Ethereum, które jest równie ospałe. ETH w ciągu ostatnich dwóch miesięcy zawisł w okolicach 230 dolarów, nie mogąc przełamać oporu pomimo ogromnego boomu we wszystkich rzeczach związanych z DeFi.

Z całym prawdopodobieństwem ceny ETH będą tylko odzwierciedleniem tego, co Bitcoin robi po raz kolejny, przynajmniej do czasu, gdy ETH 2.0 zostanie ostatecznie wprowadzony na rynek, co może nastąpić dopiero w przyszłym roku.

DeFi uderzył w nowy wszechczasowy haj pod względem całkowitej wartości zablokowanej, która jest teraz na 2,84 mld dolarów według Defipulse.com.

DeFi TVL
Chart- Defipulse.com
Tylko w tym miesiącu nastąpił prawie 100% wzrost na rynkach DeFi, podczas gdy waluty kryptograficzne są w fazie snu. Zdecentralizowane finanse i wydobycie płynności to obecnie najgorętsza rzecz w branży kryptograficznej.